Zabieg PLASMA COMPLEX

Zabieg PLASMA COMPLEX jest całkowicie naturalny. Pod skórę nie wstrzykuje się żadnych wypełniaczy, a jej powierzchnia jest ostrzykiwana jedynie komórkami z własnej krwi pacjenta, a więc idealnie tolerowana przez organizm. Wykorzystuje się do tego uzyskane z niej komórki macierzyste i fibrynę strukturalną – biorą one udział w regeneracji tkanek, np. po urazach czy skaleczeniach.

Krew, która zostanie wykorzystana do zabiegu pobiera się w identyczny sposób, jak w trakcie wykonywania morfologii (ukłucie następuje po wewnętrznej stronie przedramienia w okolicy łokcia). Krew pobierana jest dwukrotnie i również dwa razy odwirowana. Uzyskuje się w ten sposób dwa rodzaje fibryny (białko wytrącające się z osocza krwi podczas jej krzepnięcia) – zawierającej komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny i leukocyty niezbędne do odbudowy tkanki i tzw. fibrynę strukturalną, która tworzy „stelaż” dla nowo tworzonej tkanki skóry.

EFEKTY ZABIEGU

Spektakularne efekty zabieg zawdzięcza temu, że jest terapią z użyciem komórek macierzystych. Mają one wielki potencjał regeneracyjny (mogą odtworzyć każda tkankę, której w miejscu ich działania potrzebuje organizm w procesie regeneracji). Komórki macierzyste mają unikalne zdolności – potrafią samoodnawiać się, ulegać nieograniczonej liczbie podziałów i przekształcać się w wyspecjalizowane komórki innych tkanek. Wykorzystanie ich we wspomnianym zabiegu sprawia, że uruchomiony zostaje proces namnażania się i odkładania w szkielecie fibrynowym fibroblastów, komórek naskórka, śródbłonka, następuje synteza kolagenu, a nawet tworzą się nowe naczynia krwionośne, w tym przypadku prawidłowo zbudowane.

Zabieg poprawia napięcie skóry – staje się ona bardziej sprężysta. Efekt jest nie tylko wizualny – dotykając opuszkami palców także mamy wrażenie jej wypełnienia. Poprawia się gęstość, odżywienie i ukrwienie skóry. Zmniejszają się (dzięki stopniowemu wypełnianiu) ubytki tkankowe, spłycają zmarszczki i blizny pozostałe np. po trądziku czy oparzeniach.

Jeśli zastosujemy zabieg na inne niż twarz miejsca na ciele, możemy oczekiwać m.in. zmniejszenia się rozstępów i cellulitu.

 

WIEK, W JAKIM WARTO PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI

Plasma Complex dedykowana jest osobom z różnych grup wiekowych i z różnymi problemami, sprawdzi się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. U osób młodych, ale np. intensywnie pracujących w korporacjach, spędzających wiele godzin w stresie i w klimatyzowanych pomieszczeniach, jak i o osób z cerą dojrzałą (np. kobietom w trakcie i po menopauzie).

Pamiętajmy, że wpływ na jakość naszej skóry ma nie tylko nasz wiek biologiczny i stan hormonów, ale i czynniki takie jak – zanieczyszczone powietrze, stres, słońce czy mróz, przebywanie w pomieszczeniach z wysuszonym powietrzem oraz co najważniejsze – równowaga wewnętrzna pomiędzy układami – to sprawdzamy w ocenie stanu biologicznego organizmu.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, poza tym, że w dniu zabiegu nie powinniśmy brać niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny, ani pić alkoholu. Przed zabiegiem kobiety muszą zmyć makijaż, mężczyźni ogolić się. Miejsca ostrzyknięcia powinny być czyste i odkażone – tym zajmie się lekarz tuż przed rozpoczęciem zabiegu. Dodatkowo należy pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

CZAS TRWANIA I REKONWALESCENCJA

Teoretycznie jest to zabieg z gatunku „lunchowych”, czyli takich, na które nie musimy rezerwować zbyt wiele czasu, a po zabiegu nie potrzebujemy czasu na rekonwalescencję. Zwykle nie zostawia on bowiem śladów, mogą się jedynie pojawić lekkie zaczerwienienia w miejsca po ukłuciach igły, które szybko znikają.

I choć rzeczywiście zabieg trwa ok. 45 minut (wstrzykiwanie tylko 10 minut, reszta to przygotowanie pacjenta do zabiegu), więc jeśli klinika znajduje się w pobliżu naszego biura, to zdążmy zrobić go w czasie przerwy na obiad, warto jednak zrobić go po pracy. Zdarza się bowiem, choć bardzo rzadko, jeśli mamy nadwrażliwą, naczyniową skórę i skłonności do krwawień, w miejscach wkłuć mogą pojawiać się niewielkie (kilkumilimetrowe, drobne krwiaki), które nazajutrz, przed przyjściem do pracy bez problemu zatuszujemy makijażem.

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, basenu, brać udziału w zajęciach fitness lub innej aktywności sportowej). A także uważać na to, by nie doprowadzić do zainfekowania skóry w miejscach nakłuć – zrezygnować z makijażu po zabiegu, nie tulić się do zwierząt, nie sprzątać brudnych pomieszczeń.

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG?

Choć już kilka dni po pierwszym zabiegu gołym okiem widoczna jest poprawa wyglądu skóry twarzy – to efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry (możemy sprawiać wrażenie, jakbyśmy wypoczęły – wyspały się czy wróciły z urlopu), to jednak trwały efekty zapewni seria zabiegów. Choćby poddanie się trzem w odstępach miesięcznych.

Po kilku miesiącach (czas pełnego wytworzenia się nowego kolagenu wynosi ok. pół roku) osiągamy pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej. Będzie on długotrwały, bo plasma complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw skóry, nie tylko najbardziej powierzchniowej. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na trzy zabiegi, czwarty wykonuje się po pół roku. Kolejne, dla podtrzymania efektu po kolejnym półroczu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski. Pacjent zostaje poinformowany o ewentualnych przeciwwskazaniach i wyraża pisemną zgodę na zabieg. Wśród przeciwwskazań są: choroby krwi (zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna), posocznica, nowotwory, przewlekłe schorzenia wątroby, ostre stany z autoimmunoagresji, zakażenia ostre i przewlekłe, ciąża i laktacja, leczenie antykoagulantami (dot. zabiegu z użyciem zestawu do biostymulacji wolumetrycznej – należy zamienić na heparynę drobnocząsteczkową), krótki czas od przyjęcia aspiryny czy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Informacje o zabiegu ze strony producenta: http://plasmacomplex.pl/

Artykuł: https://zwierciadlo.pl/moda-i-uroda/terapia-plasma-complex-odkryj-swoje-wewnetrzne-zrodlo-piekna?fbclid=IwAR2_y-qIyx7fLsvUIXMTfoYYMyEeMBaJIAU7rZeqNKk3Z8uhoZQLsamYiIg

Przewiń do góry