Dr Damian Okruciński

Lekarz pediatrii i medycyny podróży

Dr Damian Okruciński ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest specjalistą pediatrii z ogromnym zamiłowaniem w zakresie medycyny podróży. Dzięki temu obejmuje opieką całą rodzinę w przygotowaniu do wyjazdu, łącząc własne doświadczenia w podróży z najnowszymi wytycznymi międzynarodowymi. Dodatkowo prowadzi konsultacje z zakresu medycyny nurkowej dedykowanej dla nurków rekreacyjnych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, Polskiego Towarzystwa Pediatrii oraz European Society of Pediatric Infectious Diseases. Uczestnik licznych wykładów, sympozjów i szkoleń, także jako wykładowca. Prowadził zajęcia dla studentów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, szkolenia dla lekarzy oraz wykłady na festiwalach i targach dla podróżników np. World Travel Show. Ponadto występuje w radiu (np. Radio TOK FM – Podróże małe i duże) oraz w TV. Doktor jest także założycielem strony LekarzPodróżnik.pl. W wolnym czasie obala mity i doradza Pacjentom na licznych grupach mediów społecznościowych.

Wychował się w Azji Południowo-Wschodniej, jest podróżnikiem z krwi i kości. Wraz z żoną i małymi plecakami spędzili wiele miesięcy w podróżach, w trakcie których zwiedzili liczne kraje na sześciu kontynentach. Podczas jednej z wypraw pracował jako wolontariusz w małym szpitalu na Borneo w Indonezji. Wierzy, że najlepsza podróż to taka, z której człowiek wraca zmieniony, z innym nastawieniem do świata. Pomaga sprawić, aby podróżnicy mogli się nimi cieszyć, zapewniając im to co najważniejsze – bezpieczeństwo!

Dr Okruciński traktuje każdego Pacjenta, tak jak sam chciałby być traktowany – z szacunkiem i profesjonalizmem. Ponadto prowadzi również konsultuje w języku angielskim (native speaker).

Umów wizytę

Przewiń do góry