Dr n. med. Sławomir Murawiec

Lekarz psychiatra i psychoterapeuta

Dr n. med. Sławomir Murawiec – lekarz specjalista psychiatra i psychoterapeuta z ponad 20-to letnim doświadczeniem. Ponad 15 lat pracował w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, obecnie od kilu lat pracuje w praktyce prywatnej.

Posiada duże doświadczenie w leczeniu różnych rodzajów problemów dotyczących zdrowia psychicznego, zarówno z zastosowaniem farmakoterapii (leków) jak i psychoterapii. Jest twórca wielu oryginalnych koncepcji dotyczących leczenia, między innymi metody „profilowania doboru leków do potrzeb pacjenta”, na temat której opublikował wiele artykułów i wygłosił wiele wystąpień naukowych na konferencjach adresowanych do specjalistów.

Jest autorem wielu prac naukowych i popularno- naukowych, opartych na najnowszych doniesieniach i wiedzy, łączącej wymiar biologiczny i psychologiczny leczenia zaburzeń psychicznych.

Opublikował także wiele rozdziałów w książkach i podręcznikach psychiatrii i psychoterapii. Jest współautorem kilku książek, między innymi:  „Od neurobiologii do psychoterapii”,„ Depresja 2016” i „Depresja 2017”  oraz „Farmakoterapia w psychiatrii ambulatoryjnej”.

Jako ekspert, a także jako Rzecznik Prasowy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wielokrotnie wypowiadał się w mediach na tematy związane z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego i ich leczenia.

Jest Redaktorem Naczelnym czasopisma naukowego „Psychiatria” oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jest także laureatem nagrody „Złota Synapsa” przyznanej w 2018 w kategorii „Zasłużony dla Psychiatrii”.

Umów wizytę

Przewiń do góry